Pages in topic:   < [1 2]
Merhaba-Tecrübesizler ne yapacak?
Thread poster: gladio
TheTranslator86
TheTranslator86
Türkiye
Local time: 00:18
English to Turkish
+ ...
1000 karakter 5 e Dec 16, 2010

Bu işi yapanlar genelde ek iş olarak yapıyor. Dün birisi dedi ki ben 1400 lira maaşlı devlet memuruyum. Ek iş olarak tercüme yapıyormuş 5 tl den. Başı da inanılmaz kalabalık. 6 diyince işler bir anda duruyor diyor. Demekki büyük çoğunluk bu işi 5 e yaptırıyor ve yapıyor. Bununla beraber 5 e yapan bazı arkadaşlarım (ek iş olarak değil) aylık 2500tl ye yakın maaşları olduğunu söyledi. Tabi çok yoğun çalışması lazım

Haluk Erkan
Haluk Erkan  Identity Verified
Türkiye
German to Turkish
+ ...
SAYGI Dec 16, 2010

sinanevcan wrote:

Bu işi yapanlar genelde ek iş olarak yapıyor. Dün birisi dedi ki ben 1400 lira maaşlı devlet memuruyum. Ek iş olarak tercüme yapıyormuş 5 tl den. Başı da inanılmaz kalabalık. 6 diyince işler bir anda duruyor diyor. Demekki büyük çoğunluk bu işi 5 e yaptırıyor ve yapıyor. Bununla beraber 5 e yapan bazı arkadaşlarım (ek iş olarak değil) aylık 2500tl ye yakın maaşları olduğunu söyledi. Tabi çok yoğun çalışması lazım

Hayatın gerçekleri karşısında saygı ile eğilmekten başka yapacak birşey yok.

Ancak, sizin gibi kaliteli bir eğitim almış bir meslektaşımın neden bu kadar ucuza çalışmak zorunda olduğunu anlamakta zorlanıyorum.

İyi çalışmalar...

Şadan Öz
Şadan Öz  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
Forumun olağan absürd halleri Dec 16, 2010

Son zamanlarda her konu şu "ucuz çalışma meselesine" dayanır oldu. Çiçekten böcekten bahsetsek yine gelecek mesele "karın tokluğuna çalışma" hadisesine dayanacak.
Ama absürd hallere bunu çok dahil etmedim. Bunu parantez içi kabul edin.

Asıl soru şu:
Troll nedir? Karşılaşılınca ne yapmak gerekir? Hatta bu soruları dahi sormak gerekir mi?
(Galiba, yazarken kendimle çelişmiş olacağım ama yanıt HAYIR.)

Bakınız Ekşisözlük'
... See more
Son zamanlarda her konu şu "ucuz çalışma meselesine" dayanır oldu. Çiçekten böcekten bahsetsek yine gelecek mesele "karın tokluğuna çalışma" hadisesine dayanacak.
Ama absürd hallere bunu çok dahil etmedim. Bunu parantez içi kabul edin.

Asıl soru şu:
Troll nedir? Karşılaşılınca ne yapmak gerekir? Hatta bu soruları dahi sormak gerekir mi?
(Galiba, yazarken kendimle çelişmiş olacağım ama yanıt HAYIR.)

Bakınız Ekşisözlük'te Troll müessesesi için ne diyor (uzun bir girişten çarpıcı bir alıntı):

troll, mevcut ile ilişkisini bilinçli bir şekilde tuhaflaştıran, olası tepki ve isyanları izlemekten zevk alan birisi olabilir. bundan ibaret dahi düşünsek, bu zevk alma halinin nedenini açıklayamıyoruz. çocuğun kurbağa, solucanla etkileşiminden aldığı hazza yakınsatsak yine patolojik bir şey yok, tanımaya, tanımlamaya, bildiğini sınamaya, yeni bir şeyler öğrenmeye çalışan birisinden bahsediyoruz. trol'ü bu anlamda besle, ya da besleme, 'eğitilebilir'lik ile de, 'önlenebilirlik' ile de, 'düzenlenebilirlik' ile de anlamlandıramıyoruz.

Şimdilik bu kadar.

[Değişiklik saati 2010-12-16 13:15 GMT]
Collapse

Adnan Özdemir
Adnan Özdemir  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
Jimmy Wales Ağam (abim) from Wikipedia... Dec 16, 2010

Jimmi abi inan Wikipedia'yı yılın bu günlerinde her açışımda seni hüzünlü halde görmek ve vakfa yeterince yardımda bulunamamak beni kahrediyor.
O bakışın ''yetmezzz Ado'' der gibi. Yetmez ben de biliyorum da yıl sonu sıkışıklığı...

Şimdilik 30 USD via Paypal ile gönderebildim, kabul et lütfen. Elim bolardığında daha fazlasını göndereceğim.

İyi ki kurmuşsun şu Wikipedia'yı. Beynin, elin ayağın dert görmesin. Kutsal bildiği
... See more
Jimmi abi inan Wikipedia'yı yılın bu günlerinde her açışımda seni hüzünlü halde görmek ve vakfa yeterince yardımda bulunamamak beni kahrediyor.
O bakışın ''yetmezzz Ado'' der gibi. Yetmez ben de biliyorum da yıl sonu sıkışıklığı...

Şimdilik 30 USD via Paypal ile gönderebildim, kabul et lütfen. Elim bolardığında daha fazlasını göndereceğim.

İyi ki kurmuşsun şu Wikipedia'yı. Beynin, elin ayağın dert görmesin. Kutsal bildiğin değerler hep seninle olsun.

Bu arada canım Jimmi Ağam, yazdığım madde sayısı 1.300'leri buldu. Teşekkürler.

Sağol varol. Dünyayı senin benim gibi kafadan çatlak, tahtaları eksik insanlar değiştirecek, geçmişte olduğu gibi...

Herhalde!

Saludos desde Anatolia a Jimmy Abime

[Edited at 2010-12-17 10:23 GMT]
Collapse

Pages in topic:   < [1 2]

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Merhaba-Tecrübesizler ne yapacak?

Translation news in Türkiye

CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »