Страниц в теме:   < [1 2 3 4]
Büyük ağabey neden sürekli beni izliyor
Автор темы: Emin Arı
Adnan Özdemir
Adnan Özdemir  Identity Verified
Турция
Local time: 05:40
Член ProZ.com c 2007
немецкий => турецкий
+ ...
Kalp kalbe karşıdır Dec 30, 2010

Merhabalar Nahit Bey,

Yoo, şahsen ben gerçekten, yazılan şeylerden, sorulardan ilham alıyorum

Teşekkürler

Selamlar

[Edited at 2010-12-30 12:52 GMT]

Nahit Karataşlı
Nahit Karataşlı  Identity Verified
Турция
английский => турецкий
+ ...
Ne mutlu bize Dec 30, 2010

Öyleyse ne mutlu bize.

Selamlar

Adnan Özdemir
Турция
Член ProZ.com c 2007
немецкий => турецкий
+ ...
Katılıyorum... Dec 30, 2010

taşın altına elimizi koyacağız

başka yolu yok

ayıptır bunca okumuş kültürlü insanın

miladi takvimle kaçbinli yıllarda

hakkını savunamaması, horlanması

herkesin kendi havasında kazançlıyım sanması

konu uzun...

Selamlar

[Edited at 2010-12-30 15:52 GMT]

Adnan Özdemir
Турция
Член ProZ.com c 2007
немецкий => турецкий
+ ...
Örgütsüz meslek olmaz Dec 30, 2010

Şöyle bakıyorum şu dalgın ve uykusuz kafamla;

Analar-babalar ne derdi hatırlar gibiyim. Şöyle derlerdi ''Kızım, oğlum'' sağ yönden, sol yönden getme emii!! Mümkün mertebe ortadan git, tam ortadan. O ile başlayan opor mu opur mu opurt mu opurtunist mi ne var ya ondan. Tam ondan. Oku kızım, oku aslanım, koçum benim. Oku adam ol böyyük adam ol şu anacağzının, babacağzının göğsünü bi kabart şööle. Oğlumuz/kızımız filan yerde Bölge Müdürü diye
... See more
Şöyle bakıyorum şu dalgın ve uykusuz kafamla;

Analar-babalar ne derdi hatırlar gibiyim. Şöyle derlerdi ''Kızım, oğlum'' sağ yönden, sol yönden getme emii!! Mümkün mertebe ortadan git, tam ortadan. O ile başlayan opor mu opur mu opurt mu opurtunist mi ne var ya ondan. Tam ondan. Oku kızım, oku aslanım, koçum benim. Oku adam ol böyyük adam ol şu anacağzının, babacağzının göğsünü bi kabart şööle. Oğlumuz/kızımız filan yerde Bölge Müdürü diyelimmm. Seni öyle bi yetiştirelim ki yaşlanınca bizi huzurevine eletiver (iletiver yani) (huzur evi adı üstünde) emiiii. Hiç birşeye karışma, hep dersine çalış, beğenmediğin, pis şeyler görürsen görme, görmezden geelll

Bask bölgesinden örnek vereyim okumuşsunuzdur belki ama... yok vermeyeyim.. yok vereyim... Ne de olsa bende deli basklı sayılırım

Arkadaşlar, gençlerin, gençlik kollarında siyasete başlama yaşı kaç bilemiyorum, yazsam inanmazsınız Onun için Wikipedia'dan birkaç tanınmış şahsiyete bakabilirsiniz (Bakınız: Josu Jon Imaz). Nüfusu büyük diğer ülkelere değinmek bile gereksiz...

Sokağa çıkamayan, eylem koyamayan, gerekirse 1 haftacık grev yapamayan insanlar hangi meslekten bahsedebilir ve ne kadar bir ağırlık sahibi olabilir?

DEVLET memurları bile sendikalı çoktan, ama öyle ama böyle... Hem de Türkiye gibi görsel örgütlenmeler ülkesinde...

Hak savunulmalıdır, aranmalıdır, örgütlenilmelidir. Korkmayın örgüt demedimmmm
Neydi onun adı... valla bulamadım kafam dalgın.

-Oğlum benim kızım benim eyii oku emii, elini sıcak sudan soğuk suya değdirme, yemeciğini de annen yapar, yemek yapma kızım benim. Oğlum ünivi kazandın hayırlı olsun. Aman aman diyeyim 3-5 sayfa ders notu ile idare ediver. Fazlası kafanı bulandırır. Aslan oğlum benim, evlenme yaşı da geldi de geçti maşallah, bi başgöz etseydik.. Sonra?

Başgöz edilir, olay tekrar edilir. En başından çocukların hayatı yeniden yeniden karartılır...

Çok acı. Çok cok acı. Üzüntü verici bir durum bu ruhuma şahsen.

UNUTMUŞUM: Ben-ceeee
(Güzel ülkemizdeki istisnaları ayrı tutarak söylüyorum tabii bunları

Örgütlenme filan büyük laflar biliyorum da. Anlamadığım şu. Dili-dile/dillere aktarıyoruz. Niye kendimizi sporda dahi olsa ifade etmekten korkuyoruz? Korkuyorsak niye profillere üye oluyoruz? Herkes görüyor bizi. Alüminyum, beton, demir, çelik, krom, platin, tuğla profillerimizi tüm dünya görüyor Emin olun;) ABD kuruluşları not alıyor...

Zor mudur Cimbomluyum demek, zor mudur Trabzonsporluyum demek? Zor mudur spora gıcığım arkadaş demek? Zor mudur, zaman kaybı mıdır. Müşterilerle nasıl yazışıldığını, nasıl iş bağlandığını harbi harbi merak ettim, yazışmadan telepati ile mi iş alıyorsunuz Çinden Hintten? Yoksa ülkemizde tuttuğu takımı nette açıklayana 65.000 krk (boşluksuz) işler verilmiyor mu? Bu kadar mı renklerden korkuyoruz. Cidden merak ettim..

Neyse selamlar herkese

Havamız bari iyi
Yaşayıp gidiyoozzz işte

Devam Adom, aslanım benim. Türküz, doğruyuz, çalışkanız, inanayım mı ?

Yaw bu yazıyı benim yazdığıma da inanmaz şimdi çoğu arkadaş ondan korkuyom

Hatırladım: Çocukken en çok oynanan oyun saklambaçtı ben Torosların dağ köyünde küçük bir çobanken

Valla hatırladım. Tamam. Sak-lam-baç, saklambaç.

BENCE BENCE: Çocuklarımıza saklambaç başta olmak üzere yararsız oyunları ve oyuncakları; oynatmayalım, vermeyelim, hatırlatmayalım, bilinçaltları olumsuz etkileniyor sanıyorum.
================================================================

ÖZELLİKLE 2008 yılı dolandırıcıları çok güzel açıklanır bu grupta. Çok güzel bir çevirmen dayanışma grubu: http://finance.groups.yahoo.com/group/cevirmendayanismasi/
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bir diğer Çevirmen dayanışma grubu da burası tavsiye edilir: http://finance.groups.yahoo.com/group/cevirmendayanismasi/

ŞU LİNK ÇOK ÖNEMLİ bilgilerinize: http://finance.groups.yahoo.com/group/cevirmendayanismasi/message/328

İlgili Devlet Kurumumuzca gerekenler yapılmıştır, yapılmaktadır ve yapılmaya da devam edecektir. Bize düşen görev yardımcı olmaktır.

Teşekkür ve Saygılarımla

[Edited at 2010-12-31 21:58 GMT]
Collapse

Adnan Özdemir
Турция
Член ProZ.com c 2007
немецкий => турецкий
+ ...
Tamamdır Dec 31, 2010

Arz ederim
Saygılarımla

Çooook teşekkürler, hürmetler. Ülkemle gurur duyuyorum

Adnan Özdemir
Çevirmen-Yazar

[Edited at 2011-01-01 16:45 GMT]

Adnan Özdemir
Турция
Член ProZ.com c 2007
немецкий => турецкий
+ ...
Teşekkürler Jan 3, 2011

Saygılarımla

[Edited at 2011-01-03 15:42 GMT]

Nahit Karataşlı
Nahit Karataşlı  Identity Verified
Турция
английский => турецкий
+ ...
Maske Jan 3, 2011

Herkese Merhaba,

Aşağıdaki bağlantıda maskeleme ile ilgili bir program hakkında bilgi veriliyor. Gördüğümüz IP adresleri geçersiz olabilir, dikkate almakta fayda var.

http://download.cnet.com/Invisible-IP-Map/3000-2144_4-10743738.html

Selamlar

Страниц в теме:   < [1 2 3 4]

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Büyük ağabey neden sürekli beni izliyor

Translation news in Турция

Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »