Pages in topic:   < [1 2]
Fiyatlandırmada Yardım
Thread poster: cynicall
Mustafa Ozturk
Mustafa Ozturk  Identity Verified
Türkiye
Local time: 03:40
French to Turkish
+ ...
Ceviri Fiyatları May 29, 2008

Çeviride piyasada çeşitli sayfa uygulamaları var en yaygını 1000 karakter boşluksuz fakat çevirmene 1000 karakter boşluksuz üzerinden ödeme yapıp müşterisinden 1000 karakter boşluklu tarzda para alan bürolar tanıyorum. Bununla birlikte 180 kelime veya 200 kelimeyi 1 sayfa kabul eden bürolarla da çalışmaktayım.

Kitap çevirisi konusunda ise 1000 karakter boşluksuz 4 YTL'ye gerçekten değmez. Paraya ihtiyacın varsa başka iş yap derim. Part Time ingilzce Ça�
... See more
Çeviride piyasada çeşitli sayfa uygulamaları var en yaygını 1000 karakter boşluksuz fakat çevirmene 1000 karakter boşluksuz üzerinden ödeme yapıp müşterisinden 1000 karakter boşluklu tarzda para alan bürolar tanıyorum. Bununla birlikte 180 kelime veya 200 kelimeyi 1 sayfa kabul eden bürolarla da çalışmaktayım.

Kitap çevirisi konusunda ise 1000 karakter boşluksuz 4 YTL'ye gerçekten değmez. Paraya ihtiyacın varsa başka iş yap derim. Part Time ingilzce Çağrı Merkezinde çalış daha çok kazanırsın. Geçenlerde ünlü bir tv spikeri benimle temasa geçti ve kitabını çevirmemi istedi 1000 karakter 12 YTL dedim bir daha ses çıkmadı. Ben de üstelemedim.
Collapse

zafer avsar
zafer avsar
Türkiye
English
+ ...
kitap telifi Jun 2, 2008

Yedi kitabı yayınlanmış biri olarak,
kitapların sayfa başı sayılması veya karakter hesabına göre yapılması gibi bir uygulamayı kabul etmek mümkün değildir.

Çevbir'in de bir üyesi olarak, daha geniş bilgiyi birliğimizin sitesinden elde etmek mümkündür.
saygılar.

gizem turkish
gizem turkish
English to Turkish
+ ...
Telif ücreti nasıl hesaplanır? Jun 4, 2008

Bu tartışma ile ilgili en somut bilgiye çevbir.org adresinde rastladım. Telif Ücreti Nasıl Hesaplanır? başlığını taşıyan bu bölümde her şey iyice özetlenmiş. Ayrıca istenen verileri girerek hesaplamayı siteden yapabilirsiniz.
İlgilenenler için linki aşağıda veriyorum:
http://www.cevbir.org/hesap.html

Pages in topic:   < [1 2]

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Fiyatlandırmada Yardım

Translation news in Türkiye

Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »