English term

tie-break

GBK English to Serbian Social Sciences Sports / Fitness / Recreation
Definition from NBC Universal:
(also: tiebreaker) – Employed when a set becomes tied at 6 games. A tie-break is generally played to seven points, but because it too must be won by at least two points, it may be extended.
Example sentences:
The popular American battled throughout the grueling match but stressed that the second-set tie-break had weighed heavily on his mind. (ClubCall.com)
The result went Hrbaty's way as he claimed the set, match and title 7-3 in the tie-break to end a remarkable match, at a Cup which featured the best tennis imaginable. (Hyundai Hopman Cup)
Nadal had stood on the brink of victory after taking the advantage in the fourth set tie-break and holding two points for the title, the second of which Federer saved with a simply sensational backhand winner. (365 Media Group plc)
Proposed translations (Serbian)
5 +2 taj-brejk
5 -1 odlučujući poen
Change log

Aug 31, 2009 20:51: changed "Kudoz queue" from "In queue" to "Public"

Sep 1, 2009 07:57: changed "Stage" from "Preparation" to "Submission"

Sep 4, 2009 08:57: changed "Stage" from "Submission" to "Selection"

Sep 4, 2009 16:34: Mauricio Zoch changed "Stage" from "Submission" to "Selection"

Sep 12, 2009 19:54: changed "Stage" from "Selection" to "Completion"

Proposed translations

+2
9 days
Selected

taj-brejk

taj-brejk, taj brejk, tajbrejk - sve tri varijante su u upotrebi.
Definition from Wikipedia:
Tenis je danas Olimpijski sport i igraju ga svi ljudi, nezavisno od društvenog statusa. Pravila igranja su ista još od 90-ih godina 19. veka. Izuzetak je uvođenje taj-brejka (eng. tie-break = „prelom“ izjednačenja) 70-ih godina 20. veka. <br />Uobičajeno, igrač dobija set ukoliko je osvojio najmanje šest gemova i to sa najmanje dva gema razlike u odnosu na protivnika. Međutim najčešće, ukoliko je rezultat nerešen, odnosno kada oba igrača imaju po šest osvojenih gemova, odigrava se odlučujući taj-brejk. Taj-brejk omogućava nekom od igrača da osvoji još jedan, poslednji gem (sedmi), kako bi se set završio pri konačnom rezultatu od 7-6.
Đoković - 'taj brejk' majstor U prvom setu oba tenisera su sigurno držala svoje servise, tako da je odluka o tom delu igre pala u taj brejku. Prvi je do set lopte, i to dve, došao Hjuit, ali je Novak uspeo da preokrene rezultat i osvoji set. (SrbijaSport.com)
Posle toliko uzbuđenja, bilo je logično da će uslediti taj brejk za koji se izborila Beloruskinja. Naša teniserka bila je smirena i sigurna kad je trebalo. Dobila je taj brejk sa 7:4 i osvojila drugi set sa 7:6 (jedan-nula.com)
Srpska teniserka Ana Ivanović pobedila je 104. igračicu sveta Kamil Pin iz Francuske sa 2:0 (6:2, 7:6) i plasirala se u četvrtfinale turnira u Dubaiju. Meč je završen posle sat i 28 minuta kada je Ivanovićeva, osmi nosilac u Dubaiju, dobila taj brejk drugog seta sa 7:5. (vesti.rs)