Pages in topic:   < [1 2 3] >
İstanbul'da powwow
Thread poster: Ebru Kopf
Ebru Kopf
Ebru Kopf  Identity Verified
Türkiye
Local time: 09:24
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
ben teşekkür ederim Jan 9, 2007

DehaTranslation wrote:

Kesinlikle toplantıya ben de katılmak isterim. En azından sanal meslektaşlıktan öte, herkesin birbirini (kanlı canlı) tanıması kesinlikle çok iyi olacak. Ebru'nun önerisini de meğer ne kadar çok kişi bekliyormuş Teşekkürler Ebru!
DERYA RAMOS

Ben teşekkür ederim Derya, umarım bir çoğumuz katılabilir, içimden bir ses eğlenceli ve dolu dolu bir toplantı olacak diyor

Serkan Doğan
Serkan Doğan  Identity Verified
Türkiye
Turkish to English
+ ...
Adım Adım Jan 9, 2007

Anlaşılan İstanbul'da powwow konusunda bir fikir birliği sağlanmak üzere. Tam da bu noktada, ben daha önce powwow düzenlemiş olan arkadaşların bilgi ve deneyimlerinden yararlanmak gerektiği kanısındayım. Yer açısından potansiyel katılımcılardan öneriler alınabilir. Ebru tipik bir Etiler-Ulus hanımefendisi olduğu için "Sunset" demiş hemen. Farklı mekanlar araştırılabilir. Bahar ayları benim için uygun. Hoş, şu aralar İstanbul'da gerçekten ürkütücü boyutta ... See more
Anlaşılan İstanbul'da powwow konusunda bir fikir birliği sağlanmak üzere. Tam da bu noktada, ben daha önce powwow düzenlemiş olan arkadaşların bilgi ve deneyimlerinden yararlanmak gerektiği kanısındayım. Yer açısından potansiyel katılımcılardan öneriler alınabilir. Ebru tipik bir Etiler-Ulus hanımefendisi olduğu için "Sunset" demiş hemen. Farklı mekanlar araştırılabilir. Bahar ayları benim için uygun. Hoş, şu aralar İstanbul'da gerçekten ürkütücü boyutta sıcak günler yaşanmıyor değil. Ama lütfen katılım kesinlikle İstanbul ile sınırlı kalmasın. Nasıl biz sevgili arkadaşımız Baybars yönetimindeki araç ile Ankara'ya gittik, katıldık, döndükse aynı şekilde farklı şehirlerden Ankara'dan, Adana'dan, Kars'tan vs hatta yurtdışı temsilciliklerimizden prozdaşların iştirakini bekliyoruz. Haydi, var mısınız, gösterelim dil çiftimizin gücünü, nam salalım proz alemine. Geri kalan gazı Ebru temin edecektir..Collapse

Semra Maden-Balamir (X)
Semra Maden-Balamir (X)  Identity Verified
Local time: 08:24
German to Turkish
+ ...
Ben de varım.... Jan 10, 2007

Harika bir fikir!!!

Daha önce Düsseldorf powwowuna katılmıştım, çok eğlenceli geçmişti. Çalışma dilleri arasında Türkçe de olan başka hiç kimse yoktu. Bu yüzden mutlaka katılmaya çalışacağım, tek ricam buluşma gününün hafta arasına denk gelmemesi.

Bir an önce tarihi belirleyelim, uçak bileti bakmalıyım daha:-)

Ebru, şimdiden emeğin için teşekkürler. Kolay gelsin diyorum!

Ozge Olcay
Ozge Olcay
English to Turkish
+ ...
ben de ben de! Jan 10, 2007

Merhaba,

Ben de ne zamandır böyle bir şeyin hayalini kuruyordum, çaylak çevirmen olarak ben de pow wow'a katılmak isterim. Heyecanla bekliyorum

Ebru Kopf
Türkiye
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
ne kadar iyi olmuş bu forum Jan 10, 2007

Gelen cevapları gördükçe bu forumun çok iyi oturmuş olduğunu gördüm ve daha da sevindim. Hele ki Semar arkadaşımız da taaa Almanya'lardan kalkıp gelmeyi göze almışken. Evet Semra haklısın bu powwow'un haftasonu olması gerek sanırım bir çoğumuz buna katılır. Şimdi geriye tek soru kaldı: Hangi tarihte yapalım? Nisan, Mayıs? Mayıs aylarında hava daha güzel olur outdoor şansımız yükselir. 19 Mayıs gibi tarihlerde İstanbul trafiği hepimizi öldürebilir.
... See more
Gelen cevapları gördükçe bu forumun çok iyi oturmuş olduğunu gördüm ve daha da sevindim. Hele ki Semar arkadaşımız da taaa Almanya'lardan kalkıp gelmeyi göze almışken. Evet Semra haklısın bu powwow'un haftasonu olması gerek sanırım bir çoğumuz buna katılır. Şimdi geriye tek soru kaldı: Hangi tarihte yapalım? Nisan, Mayıs? Mayıs aylarında hava daha güzel olur outdoor şansımız yükselir. 19 Mayıs gibi tarihlerde İstanbul trafiği hepimizi öldürebilir.

Tarih için fikir atın bakalım bu sefer. Yer mutlaka ayarlanır oraya kafanız takılmasın. Hepinize sonsuz teşekkürler ve sevgiler.
Collapse

Nilgün Bayram (X)
Nilgün Bayram (X)  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
çok hoş Jan 11, 2007

Ankara powwow'u çok keyifli olmuştı (bence) İstanbul'da yapılacak bir toplantıya da katılmak isterim. Haydi bakalım İstanbullular, bekliyoruz

Ebru Güler
Ebru Güler  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
Ben de varım... Jan 11, 2007

Ebrucum ben de varım. Mayıs çok güzel olur. Ama tarihi önceden belirleyeceğimiz için yağmurlu günlere gelmemesine dua edelim. Çünkü şöyle boğaza karşı açık havada oturmayı ben de özledim. 19 Mayıs kötü olur diyorsan 26-27 Mayıs mı o zaman?

Ebru Kopf
Türkiye
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Tarih Jan 11, 2007

Arkadaşlar 12 Mayıs mı yoksa 26 Mayıs mı olsun? Haydi bunu da belirleyelim de ben de çalışmalara başlayayım.

Mustafa Ozturk
Mustafa Ozturk  Identity Verified
Türkiye
French to Turkish
+ ...
12 Mayıs olsun Jan 11, 2007

12 Mayıs 2007 Cumartesi günü uygun bence. Tabi sonucda cogunluk neye karar verirse ben ona uyarım

Balaban Cerit
Balaban Cerit  Identity Verified
Türkiye
Member (2004)
English to Turkish
+ ...
İkisi de uygundur Jan 11, 2007

İki gün de bana uyar. Neye göre karar vereceğiz?

Geçen sene 12 Mayıs'ta yağmur varmış, 26 Mayıs'ta ise yıldırımlar eşliğinde yağmur varmış! Gerçi artık mevsimler de pek kestirilemiyor ama bu yağmurların belli zamanlarını bilenler var mı aramızda? Hani kışın açık havaya çıkamayız, temiz hava isteriz diye baharda buluşuyoruz ama sağanak yağmura yakalanırsak, yine açık havada olamayacağız

Ebru Kopf
Türkiye
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
onu da hallederiz :) Jan 11, 2007

Balaban Cerit wrote:

İki gün de bana uyar. Neye göre karar vereceğiz?

Geçen sene 12 Mayıs'ta yağmur varmış, 26 Mayıs'ta ise yıldırımlar eşliğinde yağmur varmış! Gerçi artık mevsimler de pek kestirilemiyor ama bu yağmurların belli zamanlarını bilenler var mı aramızda? Hani kışın açık havaya çıkamayız, temiz hava isteriz diye baharda buluşuyoruz ama sağanak yağmura yakalanırsak, yine açık havada olamayacağız

Onu da hallederiz Balaban Bey En kötü ihtimal yağmur yağmaya başlarsa üstümüzü kapattırırız, hava nasıl olsa her halükarda sıcak olur. Yeter ki tarihte bir anlaşmaya varalım, özellikle uzaklardan gelenlere göre ayarlayalım istiyorum.

Şadan Öz
Şadan Öz  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
12 Mayıs Jan 11, 2007

Diğeri de uygun olmakla birlikte, 12 Mayıs diyorum.

Şimdiden 12'sinde gelemeyeceği kesin olanlar varsa diğeri de uyar.

Nizamettin Yigit
Nizamettin Yigit  Identity Verified
Netherlands
Local time: 08:24
Dutch to Turkish
+ ...
Friendly reminder Jan 12, 2007

Merhabalar,

Powwwwowww'unuz hayırlı ve eğlenceli olsun.
Benden daha dikkatli olduğunuzdan eminim. Ama yine de bu hatırlatmayı yapayım istedim. O gün annesi yakınında olmayanlar ziyaretine gideceklerse, dikkate almalılar.

Hani olur ya Annesi Bolu veya Ankarada ama hafta sonunda anacııının yanında olmak isteyenler olabilir.

Zira, ayın 12 sinden sonraki gün yani 13'ü Anneler günü.

Kuvvetle muhtemel ben katılamayacağım
... See more
Merhabalar,

Powwwwowww'unuz hayırlı ve eğlenceli olsun.
Benden daha dikkatli olduğunuzdan eminim. Ama yine de bu hatırlatmayı yapayım istedim. O gün annesi yakınında olmayanlar ziyaretine gideceklerse, dikkate almalılar.

Hani olur ya Annesi Bolu veya Ankarada ama hafta sonunda anacııının yanında olmak isteyenler olabilir.

Zira, ayın 12 sinden sonraki gün yani 13'ü Anneler günü.

Kuvvetle muhtemel ben katılamayacağım. Katılanlara şimdiden hoş vakitler.

Sağlıcakla kalın,

Nizam Yigit
Collapse

Baybars Araz
Baybars Araz  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
12 Mayıs Jan 12, 2007

26 Mayıs ve civarlarındaki bir tarihte muhtemelen baba olacağımdan 12 Mayıs birinci tercihimdir. Lakin bebeğin doğum isteklerine göre 26'sında da katılabilirim.

Not: biz çevirmenler Sunset'de yemek yiyecek kadar zengin miydik? Çeviri fiyatları mı arttı bir anda haberim olmadan?

Pages in topic:   < [1 2 3] >

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

İstanbul'da powwow

Translation news in Türkiye

Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »