PAYPAL'da ÖDEME İADESİ
Thread poster: Handan Ceyhan
Handan Ceyhan
Handan Ceyhan  Identity Verified
Türkiye
Local time: 23:25
English to Turkish
+ ...
Dec 23, 2014

Arkadaşlar, paypaldan yüklü sayılabilecek bir ödeme aldım. Ancak bildiğiniz gibi paypal alınan ödemelerden belli bir komisyon uyguluyor. Aldığım ücret karşılığında da yaklaşık USD 250 kesmiş, şimdi firmaya ödemesini iade edip, banka yoluyla yapmalarını istiyorum ödemeyi. Ancak "reject" seçeneğini göremiyorum paypalda.
Çok acil yardımınıza ihtiyacım var. Bu parayı geri çevirmem gerekiyor, karşı tarafın banka havalesi yapması için...

... See more
Arkadaşlar, paypaldan yüklü sayılabilecek bir ödeme aldım. Ancak bildiğiniz gibi paypal alınan ödemelerden belli bir komisyon uyguluyor. Aldığım ücret karşılığında da yaklaşık USD 250 kesmiş, şimdi firmaya ödemesini iade edip, banka yoluyla yapmalarını istiyorum ödemeyi. Ancak "reject" seçeneğini göremiyorum paypalda.
Çok acil yardımınıza ihtiyacım var. Bu parayı geri çevirmem gerekiyor, karşı tarafın banka havalesi yapması için...

(Ödemenin üzerine tıkladığımda Issue refund seçeneği çıkıyor ama bu durumda da paypal refund yapacağım bedel üzerinden kesinti uyguluyor.)

Acaba paypal reject seçeneğini mi kaldırdı?

Tecrübesi olan arkadaşların acil yardımına ihtiyacım var.
Collapse

Ali Bayraktar
Ali Bayraktar  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
English to Turkish
+ ...
Refund Dec 23, 2014

Whiz wrote:

(Ödemenin üzerine tıkladığımda Issue refund seçeneği çıkıyor ama bu durumda da paypal refund yapacağım bedel üzerinden kesinti uyguluyor.)

"Issue a refund" var.
Transaction details sayfasında.
Oradan iade edebilirsiniz.

[Edited at 2014-12-23 13:59 GMT]

ATIL KAYHAN
ATIL KAYHAN  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
Turkish to English
+ ...
PayPal ve 'Fee' Dec 23, 2014

Ben daha önceleri PayPal kullaniyordum ama 2008 senesinden bu yana pek kullanmadim. Bahsettiginiz tarzda bir para iadesi de hiç yapmadim. Moralinizi bozmak gibi olmasin ama ben PayPal'in $250.00 fee'nin tamamini iade edecegini pek sanmam. Umarin bu konuda yanilirim ve iade ederler. Bildiginiz gibi PayPal tamamen 'fee' üzerine kurulu bir ödeme sistemi. Bence oldukça esnek ve kullanisli bir sistem, neredeyse bir banka kadar da islevsel ve güvenli. Ayrica, basta eBay olmak üzere dünya... See more
Ben daha önceleri PayPal kullaniyordum ama 2008 senesinden bu yana pek kullanmadim. Bahsettiginiz tarzda bir para iadesi de hiç yapmadim. Moralinizi bozmak gibi olmasin ama ben PayPal'in $250.00 fee'nin tamamini iade edecegini pek sanmam. Umarin bu konuda yanilirim ve iade ederler. Bildiginiz gibi PayPal tamamen 'fee' üzerine kurulu bir ödeme sistemi. Bence oldukça esnek ve kullanisli bir sistem, neredeyse bir banka kadar da islevsel ve güvenli. Ayrica, basta eBay olmak üzere dünyada oldukça yaygin bir kullanima sahip.

Bence parayi kuru kuruya iade etme talebi yerine PayPal'a bir mesaj da gönderin. Bu mesajda neden bu $250.00 geri istediginize dair ikna edici bir uslup kullanin. Genelde bu tür mesajlari okurlar. Istediginizi mutlaka yaparlar diyemiyorum ama en azindan mesajinizi okurlar.

Kolay gelsin. Sonuçtan bizleri haberdar ederseniz seviniriz.
Collapse

Handan Ceyhan
Handan Ceyhan  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Refund meselesi Dec 23, 2014

Ali Bey,

Refund için de kesinti yapıyorlar.

Ali Bayraktar wrote:

Whiz wrote:

"Issue a refund" var.

Ali Bayraktar
Türkiye
Member (2007)
English to Turkish
+ ...
Refund Dec 23, 2014

ATIL KAYHAN wrote:

Ben daha önceleri PayPal kullaniyordum ama 2008 senesinden bu yana pek kullanmadim. Bahsettiginiz tarzda bir para iadesi de hiç yapmadim. Moralinizi bozmak gibi olmasin ama ben PayPal'in $250.00 fee'nin tamamini iade edecegini pek sanmam. Umarin bu konuda yanilirim ve iade ederler. Bildiginiz gibi PayPal tamamen 'fee' üzerine kurulu bir ödeme sistemi. Bence oldukça esnek ve kullanisli bir sistem, neredeyse bir banka kadar da islevsel ve güvenli. Ayrica, basta eBay olmak üzere dünyada oldukça yaygin bir kullanima sahip.

Bence parayi kuru kuruya iade etme talebi yerine PayPal'a bir mesaj da gönderin. Bu mesajda neden bu $250.00 geri istediginize dair ikna edici bir uslup kullanin. Genelde bu tür mesajlari okurlar. Istediginizi mutlaka yaparlar diyemiyorum ama en azindan mesajinizi okurlar.

Kolay gelsin. Sonuçtan bizleri haberdar ederseniz seviniriz.

Paranın geri gönderilmesi kullanıcının onayında.
Yani siz issue refund tuşuna tıkladığınızda para gönderene geri gider.
Paypal'ın onayına gerek kalmaz.

Geri iade ederken yapılan kesintiler de otomatik olarak paraya ekleniyor.

Yani insan takdiri, insan onayı gereken bir durum yok.

Paypal'ın hemen hemen hiçbir uygulamasında "takdir" veya "yorum" anlayışı yoktur.

Sizin yazdığınız gibi şirketin irade veya takdir kullandığı bir yer yok paypal'da.

Saygılarımla,

M. Ali

Ali Bayraktar
Türkiye
Member (2007)
English to Turkish
+ ...
Refund da kesinti yok. Dec 23, 2014

Whiz wrote:

Ali Bey,

Refund için de kesinti yapıyorlar.

Ali Bayraktar wrote:

Whiz wrote:

"Issue a refund" var.

Handan hanım,
İade işleminde kesinti olmaz.

https://www.paypal.com/tr/webapps/helpcenter/selfhelp/article/?solutionId=FAQ780&m=SRE

There is no fee to refund a payment.
When you refund a payment, we refund the original transaction fees.

[Edited at 2014-12-23 15:32 GMT]

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

PAYPAL'da ÖDEME İADESİ

Translation news in Türkiye

Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »