Amerika'da çeviri etkinliği ve piyasası
Thread poster: Missinterpreter
Missinterpreter
Missinterpreter
Local time: 09:55
Turkish to English
May 6, 2013

Merhaba arkadaşlar,
Ben bu grupta yeniyim. Çeviribilim son sınıf öğrencisiyim ve proje olarak Amerika'da çeviri etkinliği ve piyasa hakkında bilgi toplamam gerekiyor. Amerika'da çeviri işi yapan ve bu konuda beni aydınlatabilecek birinden bilgi almanın faydalı olacağını düşündüğüm için, buradan birinin bana yardımcı olabileceğini düşündüm. Şimdiden teşekkürler.

ATIL KAYHAN
ATIL KAYHAN  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
Turkish to English
+ ...
Translation in the States May 6, 2013

Muhtemelen sorunuzun/konunuzun muhatabi halen A.B.D.'de yasayan ve çeviri yapan arkadaslarimizdir. Bir zamanlar ben de onlardan biriydim. Toplam on sene kadar A.B.D.'de yasadim, bu sürenin önemli bir kismi ögrencilik, son dört senesi ise çeviri yapmakla geçti. Benim size ilk verebilecegim öneri Google Advanced Search kullanarak hem TÜrkçe hem de Ingilizce aramalar yapmanizdir. Ben söyle bir denemeye çalistim ve tabii karsima birçok link çikti. Bunlardan hangisi sizin isinize y... See more
Muhtemelen sorunuzun/konunuzun muhatabi halen A.B.D.'de yasayan ve çeviri yapan arkadaslarimizdir. Bir zamanlar ben de onlardan biriydim. Toplam on sene kadar A.B.D.'de yasadim, bu sürenin önemli bir kismi ögrencilik, son dört senesi ise çeviri yapmakla geçti. Benim size ilk verebilecegim öneri Google Advanced Search kullanarak hem TÜrkçe hem de Ingilizce aramalar yapmanizdir. Ben söyle bir denemeye çalistim ve tabii karsima birçok link çikti. Bunlardan hangisi sizin isinize yarar, dogrusu bilemedim. Verdiginiz konu "Amerika'da çeviri etkinligi ve piyasasi" oldukça genel ve aslinda bir açiklamayi hak ediyor. Eger bu konuda biraz daha belirgin bir sorunuz olursa ben de yanitlamaya çalisirim. Kolay gelsin.Collapse

ATIL KAYHAN
ATIL KAYHAN  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
Turkish to English
+ ...
American Translators Association May 7, 2013

Bu arada beklerken ATA www.atanet.org sitesine bir bakabilirsiniz.

Selcuk Akyuz
Selcuk Akyuz  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
"Translation in the US" forumu May 7, 2013

ProZ'da Translation in the US için özel bir forum var: http://www.proz.com/forum/translation_in_the_us-1124.html

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Amerika'da çeviri etkinliği ve piyasası

Translation news in Türkiye

CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »