Yeminli Tercüman Kaşesi
Thread poster: David Cole
David Cole
David Cole
Local time: 20:12
Apr 9, 2013

Merhaba arkadaşlar,

Bir konu hakkında siz değerli arkadaşlarımın tecrübesinden faydalanmak istedim. Mütercim Tercümanlık mezunu olarak bu hafta içerisinde noterden yemin zaptımı almayı düşünüyorum. Aldırmadan önce kendime bir kaşe yaptırmak istiyorum. Yapacağım çeviriler Türkçe - İngilizce dil çiftinde olacaktır. Acaba notere tasdik ettirmeden önce yaptığım çevirinin altına ekleyeceğim kaşe ve imzada kaşe hangi bilgileri içermelidir? Ad Soyad
... See more
Merhaba arkadaşlar,

Bir konu hakkında siz değerli arkadaşlarımın tecrübesinden faydalanmak istedim. Mütercim Tercümanlık mezunu olarak bu hafta içerisinde noterden yemin zaptımı almayı düşünüyorum. Aldırmadan önce kendime bir kaşe yaptırmak istiyorum. Yapacağım çeviriler Türkçe - İngilizce dil çiftinde olacaktır. Acaba notere tasdik ettirmeden önce yaptığım çevirinin altına ekleyeceğim kaşe ve imzada kaşe hangi bilgileri içermelidir? Ad Soyad Certified Translator demem yeterli olacak mıdır? Tecrübeli bir arkadaş kaşe konusunda beni bilgilendirebilirse çok sevinirim.
Collapse

ATIL KAYHAN
ATIL KAYHAN  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
Turkish to English
+ ...
Certified Translator Seal/Stamp Apr 10, 2013

Ben sizin mesajiniz üzerine webde Certified Translator Seal/Stamp sözcüklerini kullanarak bir arama yaptim. Karsima bayagi bilgi çikti. Örnek olarak:

http://www.atanet.org/certification/certification_seal_how_to.php

Tabii daha yüzlercesi var. Siz böyle bir arama yaptiniz mi bilmiyorum ama bir deneyebilirsiniz.

Not: Seal OR
... See more
Ben sizin mesajiniz üzerine webde Certified Translator Seal/Stamp sözcüklerini kullanarak bir arama yaptim. Karsima bayagi bilgi çikti. Örnek olarak:

http://www.atanet.org/certification/certification_seal_how_to.php

Tabii daha yüzlercesi var. Siz böyle bir arama yaptiniz mi bilmiyorum ama bir deneyebilirsiniz.

Not: Seal OR Stamp olacak. Ben bu durumlarda daha esnek oldugu için hep Google Advanced Search kullanirim. Degisik sözcüklerle arama yapmak degisik sonuçlar ortaya çikartabilir. Örnegin, isterseniz sirf farkli sonuçlar bulmak için Google Images ile de bir arama yapabilirsiniz. Kolay gelsin.
Collapse

Baybars Araz
Baybars Araz  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
Türkçe kaşe Apr 10, 2013

Örnek kaşe şöyle olabilir:

"İşbu belgenin XX dilinden XX diline tarafımca doğru ve eksiksiz çevrildiğini onaylarım

Yeminli Tercüman
Ad Soyad:
İmza:"

David Cole
David Cole
TOPIC STARTER
Teşekkür ederim Apr 10, 2013

İlginiz için çok teşekkür ederim. Yabancı dilde örnek kullanım adına bolca örnek var; ancak noterliğimizin farklı bir kullanımı olabilme sebebiyle kararsız kalmıştım. Baybars Bey örneğiniz gerçekten çok işime yaradı. En yaygın kullanılan biçimi buymuş. Yardımınız için tekrar teşekkür ederim.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Yeminli Tercüman Kaşesi

Translation news in Türkiye

CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »